logo

DETAY

Örümcek Vinç Nedir?

İş makineleri içerisinde en fazla yaygın olarak kullanılan makineler arasında örümcek vinç de bulunur. Bu sayede iş alanında oldukça güvenilir bir ortam oluşturmuş olunur. İnşaat ortamı en fazla iş kazalarının meydana geldiği alanların başında gelir. Bunun nedeni pek çok tehlikeli madde olmasına rağmen çalışanların yeterli oranda güvenlik önlemleri almamasıdır.

İş makinesi yerine insan gücü kullanılması da iş kazalarını ortaya çıkaran bir diğer unsurdur. Bu nedenle de teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri de inşaat sektörüdür. Bu alanda ileri teknolojik ürünler piyasaya sürülerek; insanın hem güvenliği sağlanmak istenmiştir. Hem de üzerindeki ağır iş yükünden kurtulmak istenmiştir.

İş makinelerinin yoğun olarak tercih edilmesinin bir diğer sebebi de zamandan tasarruf düşüncesidir. Günümüzde herkes sürekli olarak zaman ile yarışmaktadır. Bu nedenle yapılacak her işin en kısa sürede bitirilmesi gerekmektedir. Buna inşaat sektörü de dâhildir. İnşaat alanında başlanılan bir binanın kısa süre içerisinde sahiplerine teslim edilmesi son derece büyük önem taşır. Ancak insan gücü kullanmak işleri yavaşlatmaktadır. Bu nedenle de iş makineleri yardımıyla tüm işlerin hızlı bir şekilde bitirilmesi sağlanır.

Örümcek Vinç

Örümcek vinç, işi hızlı bir şekilde tamamlamak isteyenler için oldukça kullanışlı bir iş makinesidir. Dört ayağı vardır. Bu görüntüsünün örümceği andırması ona örümcek vinç adının verilmesini sağlamıştır. 4 bacağı ile örümcek vinç oldukça rahat bir hareket yeteneği kazanır. Bu sayede de istenilen her türlü taşıma işlerini güven içerisinde gerçekleştirir.

Örümcek Vinç Kullanımı

Örümcek vinçler bir uzaktan kumanda ile kullanılır. Bu durum da iş güvenliği açısından son derece büyük bir önlem olmaktadır. Ayrıca örümcek vinçlerin her ayağı 3 metre uzunluğundadır. Bu ayakları açtığında her türlü olumsuz hava koşullarına da dayanıklı bir hale gelir. Bu sayede de kişiler istedikleri kadar rüzgâr olursa olsun işlerini tamamlama olanağı elde edebilirler.

Örümcek vinçler bir ağırlığı 25 metreye kadar bir yükseltiye çıkarabilirler. Siz de yüksek yerlere eşya taşımak için örümcek vinç ihtiyacınızı sitemiz aracılığı ile temiz etme olanağına sahip olabilirsiniz.

makaslı platform
sepetli vinç